Аналіз роботи за 2022-2023 н.р.

Д О В І Д К А

про стан освітньогопроцесу

закладу дошкільної освіти

(ясел-садка) «Веселка»

Пантаївської селищної ради

за 2022-2023 навчальний рік

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Веселка» Пантаївської селищної ради загального розвитку знаходиться за адресою: смт. Пантаївка ,

вул. Миру,5А. В зв’язку з введенням воєнного стану в Україні освітній процес у закладі у 2022-2023 навчальному році тривав до 14 жовтня 2022 року. У 2022-2023 навчальному році в закладі функціонувало

4 групи, з них: 1-група раннього віку, 1- молодша група, 1- середня група , 1– старша група, які відвідувало 69 дітей.

Відомості

Показники

1.

Мова навчання

українська

2.

Кількість груп усього

4

ясельні

1

дошкільні

3

3.

Режим роботи груп:

10,5 годин

5

4.

Кількість вихованців

69

5.

Кількість працівників усього

22

педагогічний персонал

8

обслуговуючий персонал

14



Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо – виховний процес відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Статуту ЗДО «Веселка», затвердженого рішенням Пантаївської селищноїради №450 від 27 травня 2022 року.
Керуючись основними державними документами, що регламентують діяльність закладу
дошкільної освіти, педагоги спільно з батьками створювали необхідні умови для розвитку потреб і інтересів кожної дитини, для її духовного зростання, фізичної досконалості.
Організація освітньо-виховного процесу в закладі була спрямована на реалізацію основних завдань З
ДО, при визначенні яких були враховані їх сучасність, актуальність, результати діагностування педагогів, аналіз результатів роботи за 2021-2022 навчальний рік, можливості колективу. Метою роботи нашого колективу є створення комфортних, оптимальних умов для системного, комплексного розвитку, виховання і навчання дітей в дошкільний період.

Колектив ЗДО «Веселка» в 2022-2023 навчальному році працював над реалізацією науково-методичної теми: «Формування інноваційної культури педагога як важливого чинника забезпечення якісної освіти, реалізації державних освітніх ініціатив, творчого та гармонійного розвитку особистості дошкільника».

Основними пріоритетними напрямками роботи закладу дошкільної освіти є:

1.Збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості.

2. Розвиток творчих здібностей та нахилів.

3. Забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

4. Виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

5. Виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.

Зміст освітнього процесу в закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти, відповідно програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Реалізація освітньо-виховних завдань за державною програмою здійснювалася на засадах особистісно-орієнтованої моделі організації педагогічного процесу, в якій створення повноцінного розвивального середовища і забезпечення відповідної позиції вихователя в організації діяльності дітей є провідними умовами успішного її виконання.
Колектив ЗДО складається з 22 осіб, з них - 8 педагогічних працівників. Педагогами, медичним та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти забезпечений повністю.

Педагоги закладу дошкільної освіти усвідомлюючи важливість реформування і оновлення дошкільної освіти постійно намагаються підвищувати свій професійний рівень через проходження курсової підготовки, самоосвіту, прийняття активної участі в різноманітних методичних заходах ЗДО та міста.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи

освітньо-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, а саме:

найважливішою формою підвищення рівня педагогічної майстерності, креативності педагогів була педрада. Проведені педради відзначались актуальністю, науковістю та педагогічною доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення через використання інтерактивних форм та методів роботи. Протягом навчального року для вирішення завдань, спрямованих на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, реалізацію поставлених пріоритетних завдань були проведені такі педагогічні ради:

І. Організаційно - настановча «Новий навчальний рік – нові приоритети»

Завдання освітнього процесу ЗДО на 2022 – 2023 н.р.

Форма проведення - «Круглий стіл»

  • підведено підсумків літньо-оздоровчої компанії;
  • обговорено і затверджено річний план на 2022 -2023 н.р.;
  • затверджено програму та посібники для використання в освітньо-виховному процесі, форми планування освітньо-виховної роботи;
  • відмічено успіхи та недоліки в роботі при стані готовності груп до нового навчального року;
  • в обговоренні і затвердженні плану на новий навчальний рік приймав участь весь педагогічний колектив.

II. Позачергове засідання педагогічної ради «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2022 рік».

Ухвалили визнати результати підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2022 рік та сертифікати про проходження навчання дійсними згідно п.24 Постанови № 310 від 21.08.2019 року та затвердили план курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2023 рік.

ІII. Підсумкова: «Підсумки освітньо-виховного процесу за 2022-2023 навчальний рік:

- підведено підсумки роботи за навчальний рік;

- творчі звіти педагогів про здобутки в роботі;

- організація літнього оздоровлення дітей.

Було проведено семінар – практикум «Інноваційні підходи до формування екологічної компетентності дітей дошкільного віку»; консультація для вихователів «Використання традиційних та інноваційних технологій у художньо-естетичному вихованні дошкільнят».

Педагогічний колектив з метою удосконалення освітньо-виховного процесу використовував спеціалізовані програми, альтернативні методики а саме:

- технологію розв’язання винахідницьких завдань;усі вихователі;
- використання авторської методики Л. Шелестової «Розвивальне читання» в роботі з дітьми середньої
та старших груп ( вихователі Лебединська І.І., Колосай Н.А., Дранчук О.В. );

- впровадження системи М.Монтессорі щодо розвитку сенсорних здібностей дітей (вихователі Апосолова А.В., Ярош В.Л.);

- методику М.Єфименка «Театр фізичного виховання» (вихователі Бойко О.А., Задесенець Н.М.).

Виконуючи завдання намічені у річному плані, педагогічний колектив закладу намагався створити найсприятливіші умови для успішного розвитку, навчання та виховання дітей. Заняття було провідною, але не єдиною формою навчання дітей. На заняття виносився лише основоположний зміст програми, який знаходив своє продовження в цільових прогулянках, екскурсіях, іграх, пошуково-дослідницькій діяльності. В роботі з дітьми використовувались як традиційні так і нетрадиційні підходи; цікаво проходили заняття у формі змагань, подорожей, екскурсій.

Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно – динамічні заняття в залежності від освітніх ліній, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, , сприймають і вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, дають відповіді на запитання,самостійно роблять висновки та узагальнення, висловлюють судження.

Під час колективного перегляду занять вихователі мали можливість обмінятися досвідом роботи. Відкритий перегляд заняття це як форма передачі педагогічного досвіду. Вдале заняття захоплює присутніх майстерністю того, хто його проводить, спонукає до пошуків, стимулює до творчості. Своїм практичним досвідом щодо формування у дітей логіко математичних навичок під час колективного перегляду поділилася вихователь ясельної групи Ярош В.Л., вона провела пізнавальне заняття на тему «Забави з водою», під час якогодіти проявили великий інтерес, вміння злагоджено працювати в колективі, слухати один одного.

Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітньо-виховного процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.

Вивчення стану життєдіяльності дітей традиційно проводиться у вигляді контролю за освітньо-виховним процесом, який передбачає одну тематичну перевірку «Готовність до нового навчального року».

Оперативний контроль передбачав перевірку дотримання правил внутрішнього порядку, стану ігрових приміщень, рівень створення навчально-ігрового середовища, обладнання куточків для театралізованої діяльності, стан батьківських куточків, стан документації, рівень планування, дотримання рухового режиму в процесі перебування в дитячому садку, використання коригуючи вправ,робота з фізичного виховання, рівень володіння дітьми знаннями з валеології, форми роботи з мовлення, санітарний стан груп.

Гурткова робота в ЗДО є дієвою формою організації дитячої життєдіяльності і становить невід'ємну частину освітнього процесу.

Раціональний підхід до складання тижневого розподілу занять дає змогу виокремити декілька днів тижня для гурткової роботи. Діти мають можливість обирати заняття за власними уподобаннями, здібностями.

Ефективність гурткової роботи значною мірою зумовлюється належним програмно-методичним забезпеченням. Робота гуртка будується за авторським перспективним планом, складеним їх керівником на основі власних доробок, запозиченого перспективного педагогічного досвіду, освітніх інновацій.

Відповідно до річного плану роботи ЗДО протягом року проводилась ретельна робота з охорони життя та здоров’я дітей та запобігання дитячого травматизму. Ці питання знаходяться на постійному контролі адміністрації закладу дошкільної освіти, обговорюються на педагогічних радах, виробничих нарадах, батьківських зборах. Нещасних випадків з дітьми під час освітньо-виховного процесу не було. Цьому сприяла розташована в батьківських куточках і постійно поновлювана інформація щодо попередження різних видів травмування дітей, різноманітні форми роботи з дітьми: заняття, бесіди, дидактичні ігри, цільові прогулянки тощо, за допомогою яких у дітей формувались уявлення про можливі небезпечні ситуації, відпрацьовувались стереотипи поведінки в умовах загрози та виникнення небезпечних ситуацій. Результат роботи – відсутність травматизму дітей. Нажаль, в цьому навчальному році був проведений тільки один Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему «Їдеш в путь – обережним будь», під час якого мали місце цікаві форми роботи з дітьми, батьками, працівниками.

Велику увагу протягом навчального року колектив закладу дошкільної освіти приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. У кожній віковій групі наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Дитину оточують кваліфіковані педагоги, медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я. Одним із пріоритетних напрямків роботи установи є рухова активність вихованців, вплив її на функціонування органів і си­стем дитячого організму, навчання дітей берегти і зміцнювати своє здоров'я, формування свідомого ставлення до свого здоров'я, оволодіння життєвими навичками здорового способу життя та безпечної для здоров'я поведінки. Фізичні рухові навантаження, що їх дають дітям з ураху­ванням віку та індивідуальних особливостей розвитку, сприя­ють підвищенню рівня оцінки і самооцінки, впевненості у своїх силах. Діти одержують задоволення від виконання того, чого раніше не робили, стають впевненішими.

Запровадження чіткої системи фізичного виховання ство­рили необхідні умови для зміцнення здоров'я, гармонійного фізичного розвитку та доброї рухової підготовки дітей. Значна увага приділялась роботі з профілактики захворювань і оздоровлення дітей. Педагогічним колективом була проведена кропітка робота щодо збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей. Впроваджувалась система профілактично - оздоровлювальних заходів, спрямованих на адаптацію дітей до умов дитячого закладу, запобігання захворюваності, зміцнення їх імунної системи.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім'єю. Протягом року педагогічний колектив ЗДО працював над питанням модернізації підходів у роботі з родинами та розвитку партнерських відносин між закладом та сім'єю.
Вихователі закладу
дошкільної освіти постійно поновлювали інформації в батьківських куточках, залучали батьків до організації освітньо-виховного процесу. Вдало проходили спільні виставки робіт батьків і дітей за різними темами, конкурси малюнків, спільні свята та розваги. Протягом року проводились спільні заходи та виставки:

- виставка малюнків «Я і моє селище»

- осіння виставка поробок з природного матеріалу «Осінь в гості завітала».

Таким чином, річний план за 2022 – 2023 навчальний рік був реальним, але не дозволив досягти поставлених цілей. Проте в організації освітнього процесу 2023 – 2024 навчальному році залишаються актуальними питання щодо:

- збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей через впровадження нетрадиційних форм оздоровлення дітей та налагодження тісної взаємодії з батьками, дітьми, педагогами;

- систематизації роботи з патріотичного виховання дітей;

- підвищення компетентності батьків шляхом використання ІКТ.

Враховуючи аналіз освітньої і методичної роботи у 2023-2024 н.р., досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив буде спрямовувати свою діяльність на розв’язання пріоритетних завдань:

1. Формувати активну життєву позицію щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей в світлі вимог нової редакції Базового компонента дошкільної освіти.
2. Продовжувати формувати соціальні компетентності дошкільників через виховання у дітей морально-етичних цінностей та пізнавально – екологічної компетентності.
3. Продовжувати здійснювати особистісно-орієнтований підхід у становленні цілісної особистості дошкільника шляхом створення розвивального середовища, впровадження інноваційних технологій.
Функціонування З
ДО «Веселка» у 2023-2024 навчальному році буде регламентуватися нормативно-правовими актами, зокрема:

- Конституцією України;
- Законом України «Про дошкільну освіту», (чинна редакція) від 04.11.2018р підстава 2518 -VІІІ
- Конвенцією прав дитини, ратифікованою Постановою Верховної ради України від 27 лютого 1991 р. №789-XІІ;
- Національною Доктриною розвитку освіти в Україні в XXІ столітті, затвердженою Указом Президента України від 17.04.2002р. №347/2002;
- Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція), затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про затвердження Базового компонента дошкільної освіти(нова редакція) від 22.05.2012р. №615
- Освітньою програмою
розвитку дитини дошкільного віку рекомендованою Міністерством освіти і науки України

- Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305;
- Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.10.2008 р. №985 «Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах»;
- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/8462-22 від 26.07.2022р. «Про оптимізаціювиконання заходів з підготовки закладів
освіти до нового навчального року»;
- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-263 від 07.05.2007р. «Про організацію обліку дітей дошкільного віку»;
- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/4428-22 від 25.04.2022р. «
Про методичні рекомендації;
- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-563 від 16.08.2010р. «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу»;
- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №
1/3378-22 від 07.03.2022р. «Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час правового режиму воєнного стану»;
- Статутом закладу
дошкільної освіти (ясел-садка) «Веселка», затвердженим рішенням Пантаївської селищної ради № 450 від 27.05.2022 р.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування